Viedā (gudrā) māja

Māju kura aprīkota ar automatizācijas elementiem mūsdienās pieņemts saukt par gudro vai viedu māju. Mājas automatizācijas sistēma kontrolēs apgaismojumu, klimatu, izklaides sistēmas un ierīces. Tas var ietvert arī mājas drošību, piemēram, piekļuves kontroli un trauksmes sistēmas. Šādas sistēmas tiek savienotas ar internetu, kas ir svarīgs lietu interneta elements.

Mājas automatizācijas sistēma parasti savieno vadāmās ierīces ar centrālo mezglu. Sistēmas vadības interfeiss izmanto vai nu sienas piestiprinātus termināļus, planšetdatorus vai galddatorus, mobilā tālruņa lietojumprogrammu vai tīmekļa saskarni, kurai var piekļūt arī ārpus vietnes, izmantojot internetu. Lai gan ir daudz konkurējošu pārdevēju, visā pasaulē pieņemto nozares standartu ir ļoti maz, un vieda mājas telpa ir ļoti sadrumstalota. Ražotāji bieži cenšas ieviest produktus lai tie būtu savstarpēji nesavienojami, tādā veidā cenšoties aizstāvēt savu tirgus daļu.

Mēs savos projektos cenšamies izmantot iekārtas, kuras ir savietojamas ar pasaulē pieņemtajiem standartiem un protokoliem.

Ekrāna šāviņi no sistēmas kurā ietverti, gaisa kondicionieru, apkures, ventilācijas, laiku apstākļi un apsardzes signalizācijas sistēmas.